Ankara Kalkınma Ajansından Kırsal Kalkınmaya Destek

BAŞKENT GAZETESİ

Ankara Kalkınma Ajansı, Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı ile toplam 30 milyon lira tutarında desteği kullandıracak.

Ajanstan yapılan yazılı açıklamada, Ankara kırsalında yenilikçi ve sürdürülebilir kalkınma mekanizmalarının geliştirilmesi ve sürdürülebilir bir kır-kent ilişkisinin kurulması için uygulanan programın bu yılki proje teklif çağrısı yapıldı. Kadın kooperatiflerinin ve tarımsal kalkınma kooperatMerinin yenilikçi üretim, pazarlama ve markalaşma stratejileriyle kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi ve gelirlerinin artırılması sonucunda kooperatiflerin daha güçlü, sosyal fayda üreten ve sürdürülebilir yapılara dönüştürülmesinin de ön planda tutulacağı programın başvuru rehberi ve eklerine, https://www. ankaraka. org .tr/tr/2021 -y Ui-proje-teldif-cagrisi-ld^sal-kalkinma-malidestek-programi_5020.html adresinden ulaşılabiliyor.

ÇUBUK VİŞNESİ İLE İLGİLİ PROJE DESTEKLENECEK

Çubuk Belediyesi tarafından, Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Mali Destek Programı çerçevesinde haznlanan "Çubuk'un Vişnesi Güzeldir İçme- si Projesi"nin Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmeye hak kazandığı bildirildi.

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, Ankara Kalkınma Ajansı binasında düzenlenen protokol imza töreninin ardından yaptığı konuşmada, proje ile Çubuk vişnesinin bilinirliğini sadece Ankara'da değil, Türkiye ve dünyanın birçok yerinde artıracaklarını söyledi. Kalite ve lezzetiyle çok farklı olan Çubuk vişnesinin ekonomik değerinin daha da çok artırılmasına yönelik çalışmalar yapılacağını anlatan Demirbaş, kurulacak atölyenin sektöre atılmak isteyenlere bir okul gibi eğitim vererek rehberlik edeceğini aktardı. (AA)

Küpürler