Ana içeriğe atla

16 Eylül 2015 Tarihli Kalkınma Kurulu Toplantısı Sonuç Bildirisi

17 Eylül 2015

Ankara Kalkınma Ajansı'nın 2015 Yılı I. Kalkınma Kurulu, Kalkınma Kurulu Başkanı Dr. Mustafa LALE'nin başkanlığında 16 Eylül 2015 Çarşamba günü saat 14.00'de Ankara Ticaret Odası Konferans Salonu Söğütözü Mahallesi 2180. Cadde No:5/A Çankaya Ankara adresinde toplandı.

Kalkınma Kurulu Başkanı Dr. Mustafa LALE'nin başkanlığında toplanan Kurula Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif ŞAYIK, Yönetim Kurulu üyesi M. Nurettin ÖZDEBİR, Orhan AYDIN, Prof. Dr. Mehmet BARCA, Nesrin SEMİZ ile Kalkınma Kurulu üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasında Kurul Başkanı Dr. Mustafa LALE, sosyal kalkınmanın önemine değindi. Görev süresi bu toplantı ile biten Mustafa LALE, Ankara Kalkınma Ajansı'nın bugüne kadar yaptığı başarılı çalışmalardan bahsederek Kurula ve Genel Sekreterlik çalışanlarına teşekkür etti.

  • Toplantıda ilk olarak seçim divanı oluşturuldu. Dr. Mustafa LALE başkanlığında toplanan seçim divanında Katip Üye Yavuz EKİCİ'ye Kurulun en genç üyesi olan Güdül Kaymakamı Fatih ARIKOĞLU eşlik etti.
  • Oylama sonucu birinci Katip Üyeliğine Şereflikoçhisar Kaymakamlığı'ndan Yavuz EKİCİ, ikinci Katip Üyeliğine İvedik Organize Sanayi Bölgesi'nden Metin Fatih ÖZTEPE seçildi.
  • Yedek Katip Üyeler ise Ankara Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nden Bülent KORKMAZ ile Ankara Kalesi Derneği'nden Sururi ŞENSES oldular.
  • Toplantıda ikinci olarak Kalkınma Kurulu Başkanı ve Başkanvekili seçildi. İki turlu yapılan oylamada Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi'nden Hasan Fehmi YILMAZ Kalkınma Kurulu Başkanlığına, Ankara Kulübü Derneği'nden Dr. Metin ÖZASLAN Kalkınma Kurulu Başkanvekilliğine seçildi.
  • Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulunda yer alacak 3 asil, 6 yedek kurul üyesi için tek tek seçim yapıldı.
  • Yönetim Kurulunda yer alacak asil üyeler Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı Seçim AYDIN, ODTÜ Teknokent Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Mustafa İhsan KIZILTAŞ ve Muradiye Kültür Vakfı Genel Müdürü Ahmet Hüsrev ULUSOY oldu.
  • Yönetim Kurulunda yer alacak yedek üyeler ise Abdurrahman GÜNGÖR, Hüseyin TAKLACI, Fatma ALAN, Hamdi Necdet ÇALIŞKAN, Abdullah Azmi KELEMCİSOY ve Hüseyin AR oldu.
  • Toplantının devamında Ajans tarafından uygulamasına devam edilen destek programları ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verildi. Ankara Kalkınma Ajansı 2014 Yılı Faaliyet ve İç Denetim raporları hakkında bilgi sunulması,  görüşülmesi ve önerilerin tespitinin ardından Ankara Bölge Planı 2014-2023 sunumu gerçekleştirildi.

Bir sonraki Kalkınma Kurulu'nun gündem, yer ve tarihinin belirlenmesi Kalkınma Kurulu Başkanına bırakıldı.