Ana içeriğe atla

2. İstihdam Garantili İstihdam Atölyesi Meslek Kazandırma Programı Başlıyor

15 Mayıs 2023 08:00 - 2 Haziran 2023 17:00

Ankara Kalkınma Ajansı ile ASO Sürekli Eğitim Merkezi (ASO-SEM) iş birliğinde yürütülen İstihdam Garantili “İstihdam Atölyesi Meslek Kazandırma Programı”nın 2.sine başvurular açılmıştır. 2022 yılında organize edilen ilk İstihdam Atölyesi Meslek Kazandırma Programı kapsamında eğitimlere 100 kişi kabul edilmiş, programı başarıyla tamamlayan kursiyerlerden 74 tanesi aldıkları eğitimlere göre ilgili sanayi firmalarında istihdam edilerek %74 başarı sağlanmıştır. Başarı ile tamamlanan ilk programın ardında 2. İstihdam Atölyesi Meslek Kazandırma Programına başvurular açılmıştır.

Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından kalkınma ajanslarının 2022-2023 teması ‘Genç İstihdamı’ olarak belirlenmiştir. Bu doğrultuda, Ankara’daki sanayi sektöründeki firmalar ile istihdam odağında yapılan görüşmeler sonucu hazırlanan teorik ve pratik eğitim programları ile bölgedeki iş ihtiyacını karşılamak ve üretken beşerî sermayenin geliştirilmesinin sağlanması amaçlanmaktadır.

İstihdam Atölyesi Meslek Kazandırma Programı kapsamında; CNC Tezgah Operatör ve Programlama, Elektrik / Mekanik Bakım, Gazaltı (MIG-MAG) Kaynağı, Dikiş Makinası Operatörlüğü, Üniversal Torna/Freze, CMM ve İleri Ölçme alanlarında düzenlenecek eğitimler ile istihdam sürecine katkı sunulması amaçlamaktadır.

Programın İçeriği

Eğitimler, Ankara Sanayi Odası Sürekli Eğitim Merkezi atölyelerinde verilecek olup haftada 5 gün, günde 6 saat ve toplamda yaklaşık 216 saattir.

Başvurulabilecek eğitimler:

  • CNC Tezgâh Operatör ve Programlama
  • Elektrik / Mekanik Bakım
  • Gazaltı (MIG-MAG) Kaynağı
  • Dikiş Makinası Operatörlüğü
  • Üniversal Torna/Freze
  • CMM/ İleri Ölçme

*Eğitim süreleri programlara göre değişiklik gösterebilir.

Eğitim Hedef Kitlesi

18-35 yaş arası gençler

Eğitim Yeri

Eğitimler Ankara Sanayi Odası Sürekli Eğitim Merkezi atölyelerinde gerçekleştirilecektir.

Başvuru

İstihdam Garantili İstihdam Atölyesi Meslek Kazandırma Programına başvuru yapmak için yukarıda yer alan "Katılmak İçin Başvur" sekmesinden ulaşılabilecek formun doldurulması gerekmektedir.

 

Takvim

Son Başvuru Tarihi: 2 Haziran 2023 Saat:17:00'a kadar

Eğitimler: 29 Mayıs 2023- 11 Ağustos 2023 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

İletişim

Ankara Kalkınma Ajansı: 0 (312) 310 03 00

ASO-SEM: 0(312) 267 50 70Bu etkinlik için şu anda kayıt alınmamaktadır. Kayıt süresi dolmuş ya da henüz başlamamış olabilir.