Ana içeriğe atla

Ankara EMITT'e hazırlanıyor

12 Ocak 2012

9-12 Şubat 2012 tarihlerinde İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezi'nde yapılacak uluslararası fuara ilişkin toplantı 12 Ocak 2012 tarihinde Ajans merkezinde yapıldı. Toplantıya, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı, Kültür ve Turizm İl Müdürü Doğan Acar, Ankaralılar ve Ankara'yı Tanıtma Vakfı Başkanı Halil Şıvgın, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Selma Okuroğlu, Ankara İl Özel İdaresi ve Ankara Ticaret Odası yetkilileri ile ilçe belediyeleri temsilcileri katıldı. Toplantıda, Ankara'nın fuarda en etkili şekilde tanıtımına yönelik stratejiler ele alındı.

Toplantının açılışında konuşan Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı, EMITT'in Ankara için bir fırsat olduğunu belirterek, ortak bir Ankara resmi çizilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Daha sonra konuşan Kültür ve Turizm İl Müdürü Doğan Acar da tüm Ankara'nın değerlerinin sergileneceği bir fuar olması konusuna vurgu yaptı. Ardından katılımcılara fuarda yer alacak Ankara standının görselleri sunularak, yorumlar ve öneriler ele alındı.

Ayrıca, Ankaralılar ve Ankara'yı Tanıtma Vakfı Başkanı Halil Şıvgın Emitt fuarı gibi uluslararası bir fuara katılmanın Ankara'nın tanıtımı ve geleceği açısından oldukça önemli olduğuna vurgu yaptı.

Ankara'nın öne çıkan değerlerinin ziyaretçilere sergileneceği stant da canlı performanslar eşliğinde Ankara'nın yerel motiflerinin sunulması öngörüldü. Toplantının sonunda bir sonraki toplantının 26 Ocak 2012 tarihinde yapılması kararlaştırıldı.

Dünyanın en büyüklerinden

Dünyanın en büyük 5. turizm fuarı olan EMITT, tüm dünyadan turizm profesyonellerini bir araya getirirken, ülkelere ve illere kendilerini tanıtma ve turizm destinasyonu olarak uluslararası tur operatörlerine pazarlama olanağını sunuyor. Geçen yıl yüz binin üzerinde ziyaretçinin gezdiği fuara bu yıl 60 üzerinde ülkeden katılım bekleniyor. http://emittistanbul.com/