Ana içeriğe atla

Ankara Kalkınma Ajansı 2022 yılı Kalkınma Kurulu Toplantısı Sonuç Bildirgesi

21 Nisan 2022

Ankara Kalkınma Ajansı’nın 2022 Yılı I. Kalkınma Kurulu toplantısı Gölbaşı Vilayetler Evi’nde gerçekleştirildi.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Cahit ÇELİK ile Kalkınma Kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda ilk olarak seçim divanı oluşturuldu. Geçici kâtipliği Kızılcahamam Halk Eğitim Müdürü Gürkan HAZAR ve Gazi Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu ve İşletici A.Ş. İşletme Direktörü Başak TEKSİN yaptı.

Toplantıda yeni dönem için Kalkınma Kurulu Başkanı, Başkan Vekili ve Kâtip üyeler ile Yönetim Kurulu’nda yer alacak üyelerin seçimi gerçekleştirildi.

Yeni dönem Ankara Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanlığına Tarım ve Orman Bakanlığı 9. Bölge Müdürü Musa KAYA ve Ankara Siteler Mobilyacılar Organize Sanayi Bölgesi Derneği Başkanı Hüseyin TAKLACI Kalkınma Kurulu Başkanvekilliğine seçildi.

Katiplikler için yapılan oylama sonucu asıl kâtip üyeliklere Gazi Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu ve İşletici A.Ş. İşletme Direktörü Başak TEKSİN ve Kızılcahamam Halk Eğitim Müdürü Gürkan HAZAR; yedek kâtip üyeliklere ise Elmadağ Kaymakamlığından Yasin AYGÜL ve Çamlıdere Kaymakamlığından Zeki GÜLER seçildi.

Ankara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulunda yer alacak 3 asıl, 6 yedek kurul üyesi için yapılan seçim sonucunda; Yönetim Kurulunda yer alacak asıl üyeler Ostim OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan AYDIN, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi Başkanı Hasan Fehmi YILMAZ ve ODTÜ Teknokent Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Serdar Raşit ALEMDAR oldu.

Yönetim Kurulunda yer alacak yedek üyeler ise sırasıyla; Polatlı Ticaret Odası’ndan İsfendiyar KAYA, Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nden Atakan YALÇINKAYA, Ankara Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu ve İşletici A.Ş. (Bilkent Cyberpark)’dan Faruk İNALTEKİN, Çankaya Üniversitesi TTO’dan Tankut ASLANTAŞ, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinden Mahmut Hakan KIZILTOPRAK ve Gazi Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu ve İşletici A.Ş.’den Elif Başak TEKSİN oldu.