Ana içeriğe atla

Ankara Kalkınma Ajansı, Ankaralı sanayici ve işadamları ile bir araya gelmeye devam ediyor

5 Ocak 2012

Yapılan görüşmelerde Ankara'nın ticaret ve sanayi kenti olarak potansiyel gösteren sektörleri ve buralarda yatırımların artışına yönelik fikirler ile Ankara Kalkınma Ajansı'nın sunduğu destekler ele alındı.

Ankara İş Adamları ve Sanayicileri Derneği (ANKİSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Harun Akca, Genel Sekreter Kazım Ünal ile beraberindeki işadamları Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı'yı makamında ziyaret etti. Ankaralı işadamları ajansın faaliyetleri ve bölge için yapılan çalışmalar hakkında geniş bilgi aldı. Ankara'da yatırımların ve iş dünyasının da ele alındığı toplantıda konuşan ANKİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Harun Akca, Ankara'nın kalkınması için işbirliği içinde olunacağı mesajını verdi. Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı ise, iş dünyasının görüşlerini önemsediklerini belirterek, ortak amaç olan Ankara'nın kalkınması için işbirliği içerisinde çalışmaların devam edeceğini kaydetti.  Görüşmede ayrıca Ankaralı işadamlarının küresel piyasalarda faaliyetlerinin artışına yönelik görüş alışverişi de yapıldı.

Öte yandan, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) Ankara Şubesi'nin geleneksel Perşembe toplantılarının konuğu oldu. Ajans faaliyetleri hakkında işadamlarını bilgilendiren Balcı, başkentin sanayisi ve ticaret hacmi ile önemli bir noktada olduğuna vurgu yaptı. Burada emeği geçen herkese teşekkür eden Balcı, ancak hala alınacak önemli mesafeler bulunduğunu dile getirdi.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı ve MÜSİAD Ankara Şube Başkanı Ziya Kahraman, Şube Müdürü Ali Akgül ile Ankaralı işadamları ile bir araya geldi. Toplantıda Ankara Kalkınma Ajansı uzmanları tarafından, Ajansın destek programları, Yatırım Destek Ofisi ve çalışmalar hakkında bir sunum gerçekleştirildi. Toplantıda Ankara'da iş dünyasına yönelik işbirliğine ilişkin fikir alışverişlerinin yanı sıra Ankara'da yatırımların artmasına yönelik iş adamlarının görüşleri ele alındı.