Ana içeriğe atla

Ankara Kalkınma Ajansı’ndan Yeşil Dönüşüme Destek

13 Mart 2024

Ankara Sanayi Odası'nda 12 Mart 2024 tarihinde düzenlenen 2024 Eko-Üretim Dönüşüm Programı İş Birliği Protokolü İmzalama ve Bilgilendirme Toplantısı'na, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Emine Doğrukök, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü Yerel ve Kırsal Kalkınma Koordinasyon Dairesi Başkanı Funda Kulerü, Ankara Sanayi Odası Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Cansız, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Levent Mete Özgürbüz, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Genel Sekreteri Dr. A. Mete Çakmakcı ve sektör paydaşları katıldı.

Toplantıda, sanayideki yeşil dönüşümün zorunlulukları ve fırsatları üzerine konuşuldu. Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Emine Doğrukök, Ankara Sanayi Odası Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Cansız ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Genel Sekreteri Dr. A. Mete Çakmakcı tarafından iş birliği protokolü imzalandı.

Doğrukök, yaptığı konuşmada, Ankara Kalkınma Ajansı'nın bölgenin potansiyelini ve darboğazlarını belirleyip proaktif bir yaklaşımla kalkınmasına destek sunduğunu vurguladı. Yeşil ve dijital dönüşümün kritik öneme sahip olduğunu belirten Doğrukök, bu dönüşümün sağlanması noktasında sunulan katkının sürdürülebilir kalkınma açısından önemli olduğunu ifade etti.

Eko-Üretim Dönüşüm Programı'nın Ankara Sanayi Odası ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı ile birlikte yürütülmesinden memnuniyet duyduğunu dile getiren Doğrukök, üç kurumun iş birliğinin Ankara sanayisinin yeşil dönüşümüne büyük katkı sağlayacağına inandığını belirtti.

Programın bölgenin kalkınmasını ivmelendirecek çıktılar ortaya çıkaracağına inandığını belirten Doğrukök, programın hazırlanmasında emeği geçenlere ve Ankara Sanayi Odası'na ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti.

Eko - Üretim Dönüşüm Programı başvuru formu için tıklayınız.