Ankara Kooperatifçilik İş Birliği Buluşması Gerçekleştirildi

16 Ağustos 2022

Ankara Kalkınma Ajansı olarak Ankara’da faaliyet gösteren kooperatiflere yönelik yürütülen çalışmalarda koordinasyonu sağlamak ve kalkınma odağında faaliyetler yürütmek amacıyla Ajansımızda ulusal ve uluslararası kuruluşların katılımı ile bir toplantı düzenlendi.

Ankara’da faaliyet gösteren kooperatiflerin kapasitelerinin geliştirilmesi için ulusal ve uluslararası fon veren kurumlar arasında potansiyel iş birliği alanlarını tespit etmek ve alanda yürütülen çalışmalarda koordinasyonu sağlamak amacıyla ulusal ve uluslararası kurum temsilcileri Ajans koordinasyonunda bir araya geldi. Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Cahit ÇELİK ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yerel ve Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Funda KÜLERİ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda kurum ve kuruluşlar tarafından halihazırda Ankara özelinde kooperatifçilik alanında yürütülen çalışmalar ve geleceğe yönelik planlamalar üzerine istişarelerde bulunuldu.

Toplantıda, Ankara’da kooperatifçilik alanında iş birliği ve koordinasyon alanlarının geliştirilmesi ve bir eylem planı oluşturulması amacıyla düzenli toplantılar yapılması, bir eylem planı çerçevesinde kalkınma odağında faaliyetlerin yürütülmesi kararlaştırıldı.