Ankara’daki Yeşil Teknoloji Startuplarını Hızlandırmak için Yeşil Ankara Başlıyor

13 Nisan 2022

Ankara Kalkınma Ajansı çevre dostu sürdürülebilir büyümeyi sağlamak üzere, yeşil teknolojilerin gelişimini destekliyor.

İnsan merkezli ve sürdürülebilir sanayiye geçiş için yeşil ve dijital teknolojiler Sanayi 5.0 gündemini şekillendirirken yeşil teknolojileri yönlendiriyor. Yeşil teknolojilerin, Türkiye ekonomisinin dönüşümü için fırsatlar barındırdığına inanan Ankara Kalkınma Ajansı, ReDis Innovation işbirliğiyle bu alanda fark yaratacak teknoloji girişimlerini destekleyerek güçlerine güç katmak üzere Ankara Yeşil Teknoloji Startuplarını Hızlandırma Programı, “Yeşil Ankara”yı hayata geçiriyor.

Gündemin en önemli meselelerinden sürdürülebilirliğe çözüm aramak, yeşil dostu teknolojilerin gelişmesini ivmelendirmek, alanda geliştirilmiş teknolojilerin Ankara’nın öncü kurum ve kuruluşları ile buluşmasına aracılık etmek üzere hayata geçirilen “Yeşil Ankara” programı ile yeşil teknoloji girişimlerinin büyüme ve ticarileşme sürecinin hızlandırılması ve Ankara ekonomisine katkı sağlaması hedefleniyor.

27 Nisan 2022’de başvuruları başlayacak olan “Yeşil Ankara” Hızlandırma Programı, yeşil teknoloji startuplarının ürün-pazar analizi, ticarileşme yol haritaları, Avrupa Yeşil Mutabakatı gibi farklı modüllerde hazırlık süreçlerini yürütecek ve Ankara’daki öncü kurum ve kuruluşlarla sahada/ uygulamada yaygınlaşmasını hızlandıracak.  Programın bu yılki odak alanları; su, atık yönetimi, enerji, tarım, gıda, sürdürülebilir malzeme ve ulaştırma.

Program hakkında detaylı bilgi ve başvuru duyuruları için bizi takip etmeye devam edin!