Ana içeriğe atla

Deprem Bölgesindeki Girişimci Kadınlara Destek

6 Mart 2024

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen, Girişimci İş Kadınları Derneği ANGİKAD’ ın koordinatör olduğu birçok kurum ve kuruluş ile beraber Ankara Kalkınma Ajansı’nın da iştirakçi olarak destek verdiği "Girişimcilik Yolu Dönüşüm: Kadın Girişimcilerle Yeniden Başla Projesi”nin açılış toplantısı gerçekleştirildi. 

Toplantıya Ankara Valisi Vasip Şahin, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Leman Yenigün, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Türköz, Ankara Sanayi Odası Başkanı Seyit Ardıç, Ankara Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Emine Doğrukök ve ANGİKAD Başkanı Gözde Diker katılım sağladı.

Hatay, Malatya, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Osmaniye'de kadın girişimcilere yönelik olarak gerçekleştirilecek "Girişimcilik Yolu Dönüşüm: Kadın Girişimcilerle Yeniden Başla Projesi”nin amacı kadınların sürdürülebilir işletmeler kurmasını teşvik etmek, bu bölgelerde kadın girişimciliğinin güçlendirilmesi ve kadın istihdamının artırılmasıdır. Proje kapsamında bölgede yaşayan girişimci kadınlara iş kurma süreçlerine yönelik eğitim ve mentörlük hizmetleri verilerek, girişimci kadınların yeni bir başlangıç yapmaları ve yeniden güçlenmeleri hedeflenmektedir.