Ana içeriğe atla

Dijital Yol Projesi ile Firmalara Dijital Dönüşüm Danışmanlığı

19 Aralık 2022

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü (KAGM) iş birliğinde tamamlanan KOBİ’lerin Dijitalleşmesiyle İyileşmenin Ötesine (Dijital Yol) projesinin kapanış toplantısı ve Dijital Yol Platformu’nun (http://dijitalyol.org/) lansmanı 6 Aralık 2022 tarihinde yapılmıştı.

Projenin son faaliyetleri olarak Ankara Kalkınma Ajansı (ANKARAKA) ve Ostim Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü (OSTİM OSB) Dijital Dönüşüm Ofisi iş birliğinde sağlanacak olan Dijitalleşme Danışmanlığı ve dijital olgunluk düzeyinin belirlenmesine yapılan değerlendirme sonucunda beş işletmenin ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlanması uygun görülmüştür.

Danışmanlık UNDP Dijitalleşme Danışmanı tarafından bilfiil işletme merkezinde (toplam 3 yarım gün şeklinde) sağlanacak ve danışmanlık içeriği,

  1. Dijitalleşme Eğitimi
  2. Firmanın hazırlayacağı ve firmayı anlatan bir sunum
  3. Süreçler/operasyonlar hakkında bilgi
  4. Firmanın Teknoloji alt yapısı ve kullandığı dijital araçlar hakkında bilgi
  5. (Varsa) Firmanın dijitalleşme planları hakkında bilgi alınması

şeklinde uygulanmaktadır. Firmalar http://dijitalyol.org/ adresindeki Dijital Yol Platformu’na işletme olarak kaydolmakta ve işletme ana sayfası bölümünde yer alan Firma Dijital Olgunluk Seviyesi Değerlendirme formlarını (4 ayrı form) eksiksiz doldurmaları beklenmektedir. OSTİM OSB tarafından seçilen firmalara yıl sonuna kadar ziyaretlerin tamamlanması beklenmektedir.