İsviçre'de faaliyet gösteren Türk işadamları Ankara'da

22 Mayıs 2011

Anadolu İşadamları Federasyonu (ANFED)'in davetlisi olarak Ankara'da bulunan, İsviçre'de faaliyet gösteren Zürih merkezli Unternehmer Club Schweiz Derneği'nin üyesi Türk işadamları Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı ile bir araya geldiler.

İsviçre'de teknoloji ve güvenlik sistemleri, metal işleme, yatırım danışmanlığı sektörlerinden kuyumculuk, hukuk ve emlak sektörüne kadar çeşitli alanlarda faaliyet gösteren işadamları ile yapılan toplantıda Ankara'da yabancı yatırımcı konusu başta olmak üzere çeşitli konular ele alındı. Ankara'daki sanayileşmenin, organize sanayi bölgelerinin ve teknokentlerin imkânlarının da görüşüldüğü toplantıda Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı; "Uzun yıllar Avrupa'da, İsviçre'de yaşamış, orada yatırım yapan girişimci Türklerin deneyimleri bizim için önemli referans kaynaklarıdır. Onların deneyimlerinden yararlanmayı, Ankara'da yatırımların artırılması için görüş alışverişinde bulunmayı çok önemsiyorum. Bu görüşmelerin ilerleyen dönemlerde önemli çıktıları olacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

İsviçre'de faaliyet gösteren Türk işadamları Ankara Kalkınma Ajansı ile önümüzdeki günlerde de işbirliği yapmak istediklerini belirttiler.