Ana içeriğe atla

Kadın Yatırımcı Yetiştirme Programı Başladı

8 Mart 2024

Ajansımız koordinasyonunda ANGİKAD ve TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu iş birliğiyle düzenlenen Kadın Yatırımcı Yetiştirme Programı başladı. Programın ilk haftasında yatırım ekosistemi ve dinamikleri eğitimi verilmektedir.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Emine Doğrukök, kadın yatırımcı yetiştirme programını Ajansımız yatırım destek ofisi ile birlikte tasarlayarak ilk defa uyguladıklarını belirtti. Doğrukök, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü’nün 2024 teması olarak kadın istihdamı ve girişimciliğini belirlediğini ve bu temaya uygun olarak 2024 yılında kadın yatırımcı yetiştirme programını başlattıklarını söyledi.

Programa iş insanlarından ve yatırımcılardan başvurular gelmiştir. Yapılan başvurular arasından melek yatırımcı adayı olarak belirlenen iş insanları, 4 hafta boyunca eğitim programına katılım sağlayacaktır. Eğitim programının bitiminde yatırımcı adaylarına sertifikaları verilecektir. ASO ev sahipliğinde 5. hafta düzenlenecek olan Kadın Girişimciliği ve Yatırımcılığı panelinde ise girişimcilik ekosisteminde önemli yatırımcılar gelerek deneyimlerini paylaşacaktır.