Ana içeriğe atla

Kadın Yatırımcı Yetiştirme Programı Tamamlandı

29 Mart 2024

Ajansımız koordinasyonunda ANGİKAD ve TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu iş birliğiyle düzenlenen Kadın Yatırımcı Yetiştirme Programı tamamlandı. 

Program kapsamında Yatırım Ekosistemi ve Dinamikleri Eğitimi, Risk Getiri Analizi Eğitimi, Değerleme ile Exit ve Vergisel Avantajlar Eğitimleri verilmiştir. Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Emine Doğrukök programı başarıyla tamamlayan 30 katılımcıya sertifikalarını takdim etti. Doğrukök, kadın yatırımcı yetiştirme programı sayesinde verilen eğitimler sonucunda melek yatırım lisansı almak üzere başvuruda bulunan 8 iş kadını olduğunu belirtti. Angikad Başkanı Gözde Diker ise verilen eğitimler sayesinde melek yatırımcı olmak için iş kadınlarının farkındalık kazandığını söyledi. 30 iş kadını eğitimler sonucunda girişimcilere yatırım yapmayı planladıklarını açıkladı. İş insanlarının Ankara’da bulunan melek yatırım ağlarına dahil olması amacıyla görüşmeler de başlatıldı.

4 Nisan’da ASO Meclis Salonu’nda Kadın Girişimci ve Yatırımcı Paneli düzenlenecektir. Panele girişimcilik ekosisteminin önde gelen paydaşları da katılacaktır.