Ana içeriğe atla

Kooperatif Deneyim Paylaşımı Toplantısı Gerçekleştirildi

8 Kasım 2023

Kooperatiflerin Deneyim Paylaşımı Tematik Toplantılarının 1.si, 7 Kasım 2023 tarihinde Ankara Kalkınma Ajansında gerçekleştirildi.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Emine Doğrukök’ün açılışını yaptığı toplantıya Yemenia Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile Beypazarı Kınalı Eller Lezzet Atölyesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi konuşmacı olarak katıldı.

Yemenia Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nden İlknur Ünal, Yemenia’nın kuruluşundan bu zamana kadar kooperatifçilik alanındaki deneyimleri ile  katıldıkları yurt dışı fuarlara ve aldıkları ihracat teşviklerini tecrübelerini aktardı. Beypazarı Kınalı Eller Lezzet Atölyesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nden Esra Dinçkan ise Kınalı Elleri’n ortaklık tecrübeleri ile fiyatlandırma, pazar oluşturma ve e-ticaret konusundaki deneyimlerinden bahsetti.

Toplantıya katılan Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü’nde görevli Necmettin Pehlivan kooperatiflerin kuruluşları üzerine gelen sorular üzerine; kooperatiflerin kuruluş hükümleri ve kurulurken dikkat edilmesi gereken başlıklara ilişkin kısa bir açıklamada bulundu.

Skip Navigation Links