Ana içeriğe atla

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Büyükelçiliğinden Ajansımıza Ziyaret

25 Ocak 2024

Ajansımızın 2024 yılı çalışma programı çerçevesinde, ajansımızı tanıtmak ve elçilikler vasıtasıyla gerçekleştirebilecek iş birliği fırsatları hakkında fikir alışverişinde bulunmak amacıyla Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Büyükelçiliği ile irtibata geçilerek Ajansımıza davet edildi. Bu kapsamda gelen heyete kalkınma ajansları ve yaptıkları işler anlatılarak akabinde Ankara yatırım ortamı sunumu yapılarak Türkiye ve Ankara'daki cazip yatırım fırsatları ile teşvik ve destekler hakkında özet bilgiler sunuldu.

Karşılıklı olarak ticaret hacminin geliştirilmesi gerektiği hususunda hemfikir kalınan görüşmede, iki ülke arasında yatırımları arttırmak ve ticareti hareketlendirmek amacıyla görüş alışverişinde bulunuldu. Kuzey Makedonya yatırım ortamına yönelik Türk yatırımcıların ilgisi ve Kuzey Makedonya’nın AB üyelik sürecinin de gündeme geldiği görüşmede potansiyel işbirliklerinin harekete geçirilmesinin önemine vurgu yapıldı.

Ayrıca Elçilik nezdinde düzenlenen B2B görüşmeler için Ajansımızdan destek alınabileceği konusunda karar verildi. Toplantı, Yatırım Destek Ofisi koordinatörü Erdem KOÇOĞLU’nun hediye takdimi ile son buldu.