Sosyal Girişimcilik Odaklı Genç Girişimcilik Geliştirme Programı Güncelleme

21 Nisan 2017

Sosyal girişimciler, toplumda yaşanan sorunların çözümlerine yönelik yenilikçi fikirleri olan ve uygulayan kişilerdir. Sosyal girişimcilik faaliyetleri, topluma ve çevreye katkı sunmayı hedefleyen ticari işletmelerde; sosyal amaçla kurulmuş olan işletmelerde veya dernek, vakıf, kooperatif gibi kar amacı gütmeyen kurumlar aracılığıyla gerçekleşebilmektedir. 

Program, sosyal girişimci olan ya da olmak isteyen kişilerin katılımına açıktır. 7 gün sürecek olan çalıştayın ilk iki modülü 2-6 Mayıs 2017 tarihlerinde, üçüncü modülü ise 13-14 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılacaktır. Eğitime düzenli katılım sağlayan ve iş planı sunan katılımcılara KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası verilecek olup bu şekilde katılımcılar KOSGEB girişimcilik hibe programına başvurma hakkı da kazanacaklardır. Ek olarak, başarılı girişimci adayları proje kapsamında mentorlük programına ve Ankara Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenecek olan Ankara Sosyal Girişimcilik Yarışması'na katılma fırsatı da bulacaklardır.

Programa başvuru koşulları ise şu şekildedir:

  • 18-32 yaşları arasında olmak
  • 2 veya 4 yıllık eğitim veren yükseköğrenim kurumlarından mezun olmak ya da öğrenimine devam ediyor olmak
  • Potansiyel bir sosyal girişimcilik iş fikrine sahip olmak 

Programa bireysel başvuru yapılabileceği gibi en fazla 2 kişiden oluşan ekipler de programa başvurabilirler. Eğitim sonunda iş planını tamamlayan kişilere katılım sertifikası verilecektir.

Başvuru için http://girisimci.ankaraka.org.tr/yedp/YEDPappform_SE.php  adresindeki bilgi formunun doldurulması gerekmektedir.

Programa yapılacak başvurular 27.04.2017 tarihine kadar devam edecektir. Değerlendirme sonucu bilgilendirme 28.04.2017 tarihinde e-posta yolu ile yapılacaktır. Seçilen kişilere eğitim programı ve yeri ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

İçerik Tarihi: 05/04/2017