Ana içeriğe atla

TechAnkara Maker Programı Hackidhon Teknoloji ve Kodlama Yarışması 2024

22 Mart 2024

Ankara Kalkınma Ajansı koordinasyonunda Bilişim Garajı ve TED Üniversitesi iş birliğiyle TED Üniversitesi'nde TechAnkara Maker Programı Hackidhon Teknoloji ve Kodlama Yarışması düzenlenecektir.

Ankara'daki devlet ortaokullarında okuyan öğrencilere yönelik ve 25 Mayıs'ta gerçekleşecek olan TechAnkara Maker Programı Hackidhon Teknoloji ve Kodlama Yarışması’nda; öğrencilerin elektronik devre elemanları ve mBlock programını kullanarak doğal afetlerin olumsuz etkilerini azaltmaya yönelik yenilikçi çözümler geliştirmeleri beklenmektedir.

Bu yarışma  kodlama ve akıllı cihaz tasarımı alanında gençlerin yeteneklerini sergileyip, yaratıcılıklarını ortaya koyma fırsatı sunmaktadır.

25 Mayıs 2024’de düzenlenecek olan TechAnkara Maker Programı Hackidhon Teknoloji ve Kodlama Yarışması için katılım gösterecek takımlar, yarışma öncesindeki bir aylık süreçte Bilişim Garajı online öğrenme platformu üzerinden akıllı cihaz tasarımına giriş, mblock ile akıllı cihaz tasarımı, mblock ile makine öğrenimi ve asimetrik öğrenme konularında eğitim alabilecektir.

Yarışmada dereceye giren takımlara tablet, bluetooth kulaklık ve akıllı saat ödülleri verilecektir.

Detaylı bilgi ve başvuru için: https://bilisimgaraji.com/bgevents/bgevent_detail/techank24-techankara-maker-programi-ortaokullar-arasi-hackidhon-teknoloji-ve-kodlama-yarismasi/

Soru ve görüşleriniz için Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi'nin ankaraydo@ankaraka.org.tr e-posta adresi ile irtibata geçebilirsiniz.