TechAnkara SiberVatan 2023 Yaz Kampı Çalışma Ziyareti

19 Temmuz 2023

TechAnkara SiberVatan yaz kampı programı 10 Temmuz 2023 tarihinde 46 farklı üniversiteden 57 öğrencinin katılımıyla başladı.  Linux&CEH ve sızma testi eğitimlerinin verildiği yaz kampı 22 Temmuz’a kadar devam edecektir.

TechAnkara SiberVatan Yaz Kampı etkinlikleri kapsamında 17 Temmuz 2023 tarihinde siber güvenlik ile ilgili çalışmalar yürüten kurumların faaliyetlerini tanıtmak ve siber güvenlik uzman adaylarını bilinçlendirmek amacıyla Dijital Dönüşüm Ofisi, BTK ve TÜRKSAT’a çalışma ziyareti gerçekleştirildi.

Dijital Dönüşüm Ofisi, BTK ve TÜRKSAT ziyaretlerinde kurum uzmanlarınca ilgili kurumların faaliyetleri ve siber güvenlik alanındaki çalışmalarına yönelik bilgilendirme sunumları yapıldı.

SiberVatan Programı’nın önemine değinen Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, SiberVatan Programı’na katılan üniversite öğrencilerini önemli fırsatların beklediğini belirtti.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Cahit Çelik, TechAnkara SiberVatan Yaz Kampı Programı’na ilginin oldukça yoğun olduğunu ve her sene başvuruların arttığını belirtti. Bu sene de sektörde deneyimli hocalardan alınan eğitimler sayesinde siber güvenlik uzmanı adayı olan üniversite öğrencilerini iş hayatına hazırladıklarını söyledi.