Tıbbi Cihazlar Finansman Desteği Programı Kapsamında “Yeni Temiz Oda Teknolojisi ile Üretim Kalitesinin ve Kapasitesinin Geliştirilmesi” Projesinde İmzalar Atıldı

10 Ocak 2022

2021 Yılı Tıbbi Cihazlar Finansman Desteği Programı kapsamında Ankara Kalkınma Ajansı ile Geotek Medikal Sağlık Hizmetleri Ticaret Sanayi Limited Şirketi arasında "Yeni Temiz Oda Teknolojisi ile Üretim Kalitesinin ve Kapasitesinin Geliştirilmesi" isimli projenin sözleşmesi imzalandı.

Geotek biyopsi çeşitlerinden olan iğne biyopsisi için tek kullanımlık biyopsi iğneleri, biyopsi iğne kılavuzları, IVF iğneleri, tümör işaretleme iğneleri ve üroloji kataterleri üretmektedir. Firma proje kapsamında, üretiminde uzman olduğu tek kullanımlık biyopsi iğnelerinin kurulacak olan 10.000 Clas Temiz Oda Santrali ile üretim kalitesi ve kapasitesini artırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca yapılacak olan FDA belgelendirmesi ile de ürünlerin ticarileşme kapasitesi iyileştirilecektir. Bu şekilde firma orta yüksek teknoloji sınıfındaki, insan sağlığına doğrudan etken olan bir üründe küresel talebi karşılayabilecek duruma gelecektir.