Ana içeriğe atla

Yabancı Öğrencilere Yönelik Dış Ticaret Eğitim Programı Başvuruları Açıldı

8 Aralık 2022

Ankara Kalkınma Ajansı, OSTİM OSB iş birliğinde yürütülen Yabancı Uyruklu Öğrencilere Yönelik Dış Ticaret Eğitim Programı başvurularını almaya başladı.

Proje kapsamında, düzenlenecek eğitimler için üniversitede lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi alan yabancı öğrenciler uygun başvuru sahibidir. Eğitim kontenjanı bulunmakta olup 6 Ocak 2023 tarihi saat 23:59’a kadar başvurular alınacak ve değerlendirme neticesinde programa seçilecek olan yabancı uyruklu öğrencilere eposta ile bildirim yapılacaktır. Proje ile ülkeleri ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkileri artırma potansiyeline sahip yabancı uyruklu öğrencilerin ülkemize kazandırılması; eğitimlerini tamamlayarak ülkelerine dönen öğrencilerin ise birer gönüllü ticaret elçisi olması amaçlanıyor.

Eğitim 30 Ocak-3 Şubat 2023 tarihleri arasında 5 gün sürecektir. Eğitim süresi günde 6 saat olup toplamda 30 saattir. Eğitim dili İngilizcedir.

Başvuru için: https://bit.ly/3h3oLx3

Dış ticaret eğitimi ile öğrencilere, ihracata açılmak için gereken asgari koşullar, ihracat mevzuatı, ihracat işlemleri için gereken belge ve sertifikalandırma sistematiği, ihracat alacaklarının güvenli tahsili yöntemleri ve bankacılık işlemleri, uygulamalı dış ticaret sözleşmeleri, ihracatı teşvik sistemi ve ülke çalışmaları başlıklarında konular aktarılacaktır.

Sorularınız için: Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi, ydo@ankaraka.org.tr