Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Ajansımız arasında işbirliği protokolü imzalandı

3 Haziran 2011

3 Haziran 2011 tarihinde yapılan imza törenine Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çavuşoğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selami Akkuş, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derya Örs, İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Barca, Üniversite Genel Sekreteri Doç. Dr. Yavuz Sanioğlu, İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdal Akdeve ile Ankara Kalkınma Ajansı İç Denetçisi Talip Uzun ve Kurumsal İletişim Birim Başkanı Gökhan Canlı katıldılar.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı imzalanan protokolün Ankara'da yeni kurulan kurumlar arasında yapılmış olmasının ayrıca anlamlı olduğunu söyledi. Balcı; "Ankara Kalkınma Ajansı olarak, yeni üniversitemiz Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzalamaktan ayrıca mutluluk duyuyoruz. Protokolün amacına uygun olarak kurumlarımız arasında işbirliğini gerçekleştirmek, ileriye dönük ortak çalışmalar yapmak, Ankara'nın hak ettiği çalışmaları sergilemek arzumuzdur" dedi. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan da protokolün oldukça verimli çıktıları olacağına inandığını söyledi.

Ankara Kalkınma Ajansı ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile Ankara'da sektörlere yönelik eğitim faaliyetlerinin planlaması ve uygulanması başta olmak üzere, eğitim programlarının organize edilmesi, girişimcilik, rekabetçilik, inovasyon, proje oluşturma ve yürütme konularında işbirliği yapılması hedefleniyor.
Basınımızın siz değerli temsilcilerine saygıyla duyurulur.

T.C. Ankara Kalkınma Ajansı