Ana içeriğe atla

Ajansımız TravelExpo Ankara’da Yer Aldı

20 Kasım 2023

Ajansımız “TravelExpo Ankara 6. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı”na katıldı. Açılışını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın yaptığı fuar 4 gün sürdü.

16-19 Kasım 2023 tarihlerinde düzenlenen ve çok sayıda kurum ve kuruluş ile turizm profesyonelinin yer aldığı fuarda ilgi gören başlıklardan biri sağlık turizmi oldu. Ankara Kalkınma Ajansı olarak yer aldığımız sergi alanı yerli ve yabancı birçok katılımcı tarafından ziyaret edildi. Stantta Ajansımız tarafından desteklenen medikal firmalar ürün ve projelerini sergileme şansı buldu. Fuarın açılışını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ankara Kalkınma Ajansı standını gezerek sergilenen ürünler ve Ankara Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Çok sayıda siyasinin, bürokratın ve sağlık turizmi yöneticisi ile profesyonelinin ziyaret ettiği fuar yabancı katılımcıları ile de dikkat çekti. Ankara Kalkınma Ajansının yayınlarının büyük ilgi gördüğü standı ziyaret edenler arasında; Ankara Valisi Vasip Şahin, Sağlık Bakan Yardımcısı Huzeyfe Yılmaz, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran gibi isimler de yer aldı.

“Sağlık Turizminde İstihdam”

Çeşitli oturumların ve panellerin gerçekleştirildiği fuarda “Sağlık Turizminde İstihdam” konusu da ele alındı. Atılım Üniversitesi İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Dilaver Tengilimoğlu moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele Ajansımız Kırsal Kalkınma Birim Başkanı Zekai Efeoğlu, Başkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Feride Bahar Işın, Düzce Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi ve Sağlık Turizmi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Fuat Yalman konuşmacı olarak katıldı. Konuşmasında Ankara Kalkınma Ajansının sağlık turizmi alanında yürüttüğü çalışmaları anlatan Efeoğlu, sağlık turizmi istihdamında sürdürülebilir ve yenilikçi eğitim modellerinin hayata geçirilmesi için çalışmaların gerçekleştirileceğini bildirdi. Fuarın Ankara’da genel turizm yanı sıra son yıllarda kapasitesi artan sağlık turizminin gelişmesine katkı sağlaması bekleniyor.