Emniyet Genel Müdürlüğü İle Yerli Tedarik ve İş Birliği Buluşması Gerçekleştirildi

31 Ekim 2022

2015 yılından bu yana gerçekleştirilen etkinlikler ile Ankara’da faaliyet gösteren ve üretim girdisi olarak önemli miktarda bilişim ve destek hizmetleri, malzeme, makine ve insan kaynağı satın alan veya ithal eden büyük şirketler/kuruluşlar ile kurumsal düzeyde iletişim geliştirilmekte; büyük şirketlere ve kuruluşlara tedarik potansiyeli arz eden girişimcilerimizle şirketlerin/kuruluşların irtibat kurmaları sağlanmaktadır.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden gelen 142 ayrı çeşit ürün ve hizmet talebine karşılık 19 firma etkinliğimize başvuru yapmış ve 17 firma buluşmada hazır bulunarak bugün sunumlarını yapmak üzere etkinliğe katılım sağlamışlardır.

Bugüne kadar, 13 buluşma düzenlenmiştir. Bu sene içerisinde BOTAŞ, Jandarma Genel Komutanlığı, Genel Kurmay Başkanlığı ve Küçükpazarlı Savunma ve Havacılık firması ile yerli tedarik ve iş birliği buluşması gerçekleştirilmiştir.

Düzenlenen buluşmalara toplam 153 firma katılım sağlayarak ürün ve hizmetleri hakkında sunum gerçekleştirmiştir. Buluşmalar sayesinde firmalar ürün ve hizmetlerini ticarileştirmiş, satışlarını artırmış, kurumlar arası Ar-Ge yapma anlaşması imzalamış, prototiplerini seri üretime geçirmiş ve kurumların talebi üzerine ürün geliştirme ile farklı ürünlerin üretilmesine de vesile olunmuştur.

Bu sene 4.’sü düzenlenen yerli tedarik ve işbirliği buluşmasına Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı, Özel Harekat Başkanlığı, Asayiş Daire Başkanlığı, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Daire Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi Başkanlığı, Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı, Havacılık Daire Başkanlığı, KOM Daire Başkanlığı, Kriminal Daire Başkanlığı, Tanık Koruma Daire Başkanlığı, Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve Güvenlik Daire Başkanlığı katılım sağlamışlardır.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Cahit Çelik, Ajansımız Yatırım Destek Ofisi koordinasyonunda yapılan bu önemli buluşmaya katılım sağlayan Bixbyte, Stafc, Labris, Veri-sis, Altay, MND, Güvenli Yaşam, Siyah Ar-ge, Authtake, Karakamlar, Mayfly, Utarit, Arlentus, Securify, Zyrone ve Milmast adlı firmalara katılımları için teşekkür etti ve önemli iş birliklerinin ilk adımı olmasını temenni ettiğini belirtti.