Ana içeriğe atla

Finlandiya Cumhuriyeti Büyükelçiliğinden Ajansımıza Ziyaret

16 Ocak 2024

Büyükelçilik Ticaret Müşaviri Joona Selin ve Kıdemli İletişim ve Ekonomik Politika Görevlisi Esra Demirci Akyol, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Emine Doğrukök'ü ziyaret ederek olası iş birlikleri ve Ankara yatırım ortamı hakkında bilgi aldılar.

Ajansımızın 2024 yılı çalışma programı çerçevesinde, ajansımızı tanıtmak ve elçilikler vasıtasıyla gerçekleştirebilecek iş birliği fırsatları hakkında fikir alışverişinde bulunmak amacıyla Finlandiya Cumhuriyeti Büyükelçiliği ile irtibata geçilerek Ajansımıza davet edildiler. Bu kapsamda gelen heyete kalkınma ajansları ve yaptıkları işler anlatılarak akabinde Ankara yatırım ortamı sunumu yapılarak Türkiye ve Ankara'daki cazip yatırım fırsatları ile teşvik ve destekler hakkında özet bilgiler sunuldu.

Karşılıklı olarak ticaret hacminin geliştirilmesi gerektiği hususunda hemfikir kalınan görüşmede, iki ülke arasında yatırımları arttırmak ve ticareti hareketlendirmek amacıyla yapılacak OSB ve Teknokent ziyaretlerinde beraber hareket edilebileceği noktasında görüş alışverişinde bulunuldu ve bu noktalarda Ajansımızın elçilik temsilcilerine eşlik etmekten memnuniyet duyacağı belirtildi. Ayrıca Elçilik nezdinde düzenlenen B2B görüşmeler için Ajansımızdan destek alınabileceği konusunda karar verildi. Toplantı Genel Sekreter V. Emine Doğrukök'ün hediye takdimi ile son buldu.