Kalecik’te Ajans Destekli Projeler

28 Nisan 2022

Kalecik Belediye Başkanlığının “Şehre Tekn@ctivity Kattık Turizmle Değeri Katladık” ve Kalecik Sanat Evi Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin “Kalecik’te Kadın Emeği” başlıklı projeleri için sözleşmeler imzalandı.

Ankara Kalkınma Ajansı 2021 Yılı Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı ile desteklenmesi uygun bulunan “Şehre Tekn@ctivity Kattık Turizmle Değeri Katladık” projesi için sözleşme Kalecik Belediye Başkanı Duhan Kalkan ve Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Cahit Çelik tarafından imzalandı. Proje kapsamında tarihi ve doğası ile dikkat çeken Kalecik ilçesinde kırsal turizmi geliştirecek alt ve üst yapı çalışmaları gerçekleştirilecek. Proje ile ayrıca ilçede genç istihdamını artıracak faaliyetler yürütülecek.

Kalecik’de Kadın Emeği

Kalecik Sanat Evi Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin başvuru sahibi olduğu proje ile ilçede faaliyet gösteren kadın kooperatifinin teknik ve kurumsal kapasitesini artıracak çalışmalar yapılacak. Ayrıca, kadınların hediyelik eşya üretiminde mesleki yeterlilik edinmelerini sağlayacak eğitim ve sertifikasyon sistemleri hayata geçirilecek. Her iki projenin Kalecik’te kadın ve genç istihdamına destek vermesi amaçlanıyor.

genc