TechAnkara Proje Pazarı 2022 Hızlandırıcı Programı Eğitimleri Başladı

30 Haziran 2022

TechAnkara Proje Pazarı'na katılım sağlayacak girişimler arasından seçilmiş olan 100 girişime hızlandırıcı programı kapsamında Finansal Okur-Yazarlık, Sosyal Okur-Yazarlık, Sürdürülebilirlik ve Yeşil Teknolojiler, Yaratıcı Endüstriler Eğitimi ve Startup Hukuku Eğitimleri verilmeye başlandı.

TechAnkara Proje Pazarı 2022’de ilk 100’e seçilen girişimcilerin yetkinliklerinin artırılarak 26 Eylül’de yapılacak olan TechAnkara Proje Pazarı’nda ürün ve hizmetlerin yatırımcılarla buluşturulması ve bu sayede yatırım fonları ile planlanan B2B seanslarında daha net ve efektif sonuçlar alınması kolaylaştırılacaktır. Düzenlenmekte olan eğitimlerden ilk gün yapılan ve son gün yapılacak olan eğitimler hibrit şekilde online ve fiziksel olarak planlandı. Diğer kalan günlerdeki eğitimler ise online olarak yapılacaktır.

Eğitimlerin tamamlanmasının ardından hızlandırıcı programı kapsamında mentorluk ve soru cevap seansları bölümü Temmuz ve Ağustos aylarında düzenlenecektir. Bu yolla TechAnkara Proje Pazarı ilk 100 girişimlerinin ticarileştirilmesi ve pazarda yer bulabilmesi için uygun zemin hazırlanmış olacaktır.

Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi tarafından TechAnkara Proje Pazarı 2022’de yenilikçi bir yaklaşımla sürdürülebilirlik-yeşil teknolojiler ve yaratıcı endüstriler başlıkları ilk defa hızlandırıcı programı eğitim serisine eklenmiştir.