Ana içeriğe atla

Trendyol İle Tedarik Zinciri Yerlileştirme Etkinliği Gerçekleştirildi

9 Ağustos 2023

Trendyol ile tedarik zinciri yerlileştirme etkinliğine 14 firma katılım sağladı. Seotex, Myteks, Biçer, HSMY, Gümüştay, Startsport, Akyol, Akduman, Uncuoğlu, Nil, Esofia, Mbs, Etuf ve Şentürkler firmaları Trendyol ile tedarik zinciri yerlileştirme etkinliğinde ürünlerini tanıtma olanağı yakaladı.

Trendyol’un tekstil grubu bulunmakta olup Trendyol platformunda yoğun miktarda satılmaktadır. Trendyol olarak tekstil tedarikçi havuzunu genişleterek Ankara Kalkınma Ajansı koordinatörlüğünde tüm ajanslarla birlikte çıkılan bu çağrıya katılım sağlayan firmalarla işbirliği öncesi görüşme sağlanmaktadır.

Trendyol’un online alışveriş sitesinde satacağı pijama takımı, külot, iç çamaşırı takımı, gecelik, kaban, mont ve trençkot ürünleri üretici KOBİ’ler tarafından üretilerek karşılanacaktır.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Cahit Çelik, Ajansımız yatırım destek ofisi koordinasyonunda yürütülen tedarik zinciri yerlileştirme projesi ile daha önce Arçelik, Vodafone, Abdi İbrahim, Kalyon PV ve DHMİ ile tedarik zinciri yerlileştirme etkinliklerinin düzenlendiğini söyledi. Trendyol ile tedarik zinciri yerlileştirme etkinliği sayesinde üretici tekstil firmalarının ürünlerini pazarlama şansı yakaladığını açıkladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Şimşek, yatırımadestek internet sitesinde tedarik zinciri yerlileştirme platformunu online hale getirdiklerini belirtti. Online hale getirilen tedarik zinciri yerlileştirme sayesinde büyük firmalarla tedarikçi olmak isteyen üretici KOBİ’lerin buluşturularak ürün ve hizmetlerini satmalarına vesile olunduğunu belirtti.

Ulusal hale gelen tedarik zinciri yerlileştirme etkinliğine toplam 20 firma başvuruda bulunmuştur. Buluşma etkinliğine değerlendirme neticesinde 14 firma sunum yapmaya hak kazanmıştır. 14 firmanın 5’i Van’dan, 4’ü İstanbul’dan, 2’si Ankara’dan, 1’i İzmir’den, 1’i Muş’tan ve 1’i Tokat’tan katılım sağlamaktadır.