Yeşil Ankara Demo Günü 7 Eylül’de Gerçekleştirilecek

1 Eylül 2022

Sürdürülebilir kalkınmayı bütüncül bir yaklaşım ile ele alarak yerel potansiyeli harekete geçirecek katılımcı araçlar geliştirip uygulayan Ankara Kalkınma Ajansı tarafından 2022 yılında hayata geçirilen Ankara Yeşil Teknoloji Startuplarını Hızlandırma Programı “Yeşil Ankara”, insan merkezli ve sürdürülebilir sanayiye geçiş için yeşil ve dijital teknolojilere odaklanmaktadır. Yeşil teknolojilerin, Türkiye ekonomisinin dönüşümü için fırsatlar barındırdığına inanan Ajansımız, bu alanda fark yaratacak teknoloji girişimlerini destekleyerek güçlerine güç katmak üzere “Yeşil Ankara”yı hayata geçirmiştir. Programın bu yılki odak alanları; su, atık yönetimi, enerji, tarım ve ulaştırma olarak belirlenmiştir.

Gündemin en önemli meselelerinden sürdürülebilirliğe çözüm aramak, yeşil dostu teknolojilerin gelişmesini ivmelendirmek, alanda geliştirilmiş teknolojilerin Ankara’nın öncü kurum ve kuruluşları ile buluşmasına aracılık etmek üzere hayata geçirilen “Yeşil Ankara” programı ile bu alanda çalışan girişimlerin sayısının arttırılması, ihtiyaç alanlarında yeni fikirlerin ve girişimlerin tetiklenmesi ve mevcut yeşil teknoloji girişimlerinin büyüme ve ticarileşme sürecinin hızlandırılması hedeflenmiştir.

Temmuz- Ağustos aylarında yürütülen, 8 haftalık program ile şirketler eğitim ve mentorluk sürecine alınmış, potansiyel iş ortakları ile görüşme öncesinde ihtiyaç, beklenti ve potansiyel iş birliği fırsatları üzerine yoğun bir beyin fırtınası yapma şansı yakalanmıştır.

7 Eylül 2022 Çarşamba günü saat 14:00’da CoZone, Ankara’da gerçekleştirilecek Demo Gününde programı başarı ile tamamlayan 12 şirket kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Demo Günü katılımı için aşağıda yer alan link üzerinden kayıt olabilirsiniz.

https://www.eventbrite.com/e/yesil-ankara-startup-hzlandrma-program-demo-day-tickets-404450100137

 

Program Akışı

14:00 Açılış Konuşmaları

14:30 Sunumlar

16:00 Networking Etkinliği