Skip to main content

TechAnkara Proje Pazarı 2022 Program Akışı Açıklandı

July 7, 2022

Ankara Kalkınma Ajansı koordinasyonunda, Ankara’daki teknoloji geliştirme bölgeleri, organize sanayi bölgeleri, üniversiteler, AR-GE kurumları, kuluçka merkezleri ve girişimcilik ekosistemi paydaşları ile işbirliği içinde 2011 yılından bu yana düzenlenen TechAnkara Proje Pazarı bu yıl 26 Eylül 2022 Pazartesi günü gerçekleştirilecektir.

TechAnkara Proje Pazarı 2022 etkinliğine ziyaretçi katılımı online başvurusu için ilgili kayıt linkini doldurunuz: Kayıt

Kayıt oluşturduktan sonra herhangi bir onay epostası gelmeyecektir, etkinlik günü Ankara Congresium'da adınıza çıkarılmış olan yaka kartını, adınızı kayıt masasında söyleyerek aldıktan sonra sergi ve konferans salonlarına geçebilirsiniz.

İleri teknoloji ve yüksek katma değer odaklı girişimcilik ekosistemini güçlendirmek, yenilikçi fikirlerin hayata geçirilmesini ve inovatif ürünlerin ticarileşmesini sağlamak, projelerin bölgesel, ulusal ve uluslararası alanda yer edinmesini temin etmek amacıyla düzenlenen etkinlik bu yıl onuncu kez düzenlenecektir.

Alanında uzman değerlendirici heyetinin belirleyeceği ilk 100 yenilikçi proje 26 Eylül 2022 Pazartesi günü düzenlenecek etkinlikte sergilenecek, aynı gün proje sahipleri ulusal ve uluslararası yatırımcılar ve iş çevreleri ile bir araya getirilecektir.

TechAnkara Proje Pazarı 2022 Program Akışı

26 Eylül 2022 Pazartesi ATO Congresium'da

Ana Salon

09:00 - 09:30

Kayıt

09:30 - 10:00

Açılış Konuşmaları
Cahit ÇELİK- Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri

Vasip ŞAHİNAnkara Valisi ve Ankara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı

Mustafa VARANK - Sanayi ve Teknoloji Bakanı

10:00 - 10:45

Fuar Alanı Açılışı ve Ziyareti

10:45 - 12:00

TechAnkara10 Girişimci Sunumları

12:30  - 13:30

Öğle Arası ve Networking

13:30 - 14:30

Yatırımcıların Gözünden Etkin Girişimcilik ve Ankara Ekosistemi

Moderatör:
Burak Yaman  - Lean Startup Atelier

Konuşmacılar:

Altan Küçükçınar - DCP 

Tunya Irkad - 500 İstanbul

Berkay Mollamustafoğlu- ScaleX Ventures

Feti Sabancı Kamışlı - Esas Ventures 

Ecem Baran - Alictus  

Atıl Erken - Collective Spark

14:30 - 15:30

TechAnkara Ödül Töreni

15:30 - 16:30

Sürdürülebilirlik, İklim Krizi ve Etki Yatırımı

Moderatör:
Selin Arslahan - Redis Innovation

Konuşmacılar:

Can Atacık - Alethina

Sinan Tandogan - Climate Accelerator

Hülya Akınç - Enerjisa

16:30 - 17:30

Kitle Fonlama Mekanizması ve Yatırım Turu Deneyimi Olan Girişimcilerin Tecrübe Paylaşımı

Moderatör:
Erdem Koçoğlu-Ankara Kalkınma Ajansı

Konuşmacılar:

Hakan Yıldız - Fonbulucu

Ahmet Ozan Çelik - Evbee

Fatih Kazım Duymaz - Coprint

Orhan Çınar - Scoper Video Laringoskop

17:30 - 18:00 

Kapanış Konuşmaları ve Networking

B2B Görüşme Alanı

13.30 – 18.00             B2B Görüşmeler: 350 adet Startup-Kurum İkili Görüşmeleri

Girişimcilere özel ödüller

Etkinlik sayesinde sağlık teknolojilerinden giyilebilir teknolojilere, savunma sanayiinden endüstri 4.0 uygulamalarına kadar çeşitli alanlardaki yerli ve milli projeler için kaynak ve pazar bulma, ticarileşme ve işbirliği fırsatları ortaya çıkacaktır. Ayrıca başarılı projelere, birebir mentörlük, yurtdışı pazarlara giriş gibi teknoloji ticarileştirme odaklı ödüller sunulacak.

İlk 10’da yer alacak ve etkinlik günü yatırımcı sunumlarında ilk 3’e seçilecek olan girişimciler Ankara’daki teknoparklarda bir yıl boyunca ücretsiz ofis ödülü ve para ödülü kazanacak. Bir girişimcinin mesleki eğitim özel ödülü, bir girişimcinin teknik eğitim özel ödülü alacağı etkinlikte ilk 10’da yer alacak girişimciler TechAnkara Hızlandırıcı Programı’na katılım hakkı kazanacak. Ayrıca ilk 100'de yer alacak olan proje sahiplerine, Ankara Kalkınma Ajansı koordinasyonunda ve TechAnkara markası altında katılım sağlanan yurtiçi ve yurt dışı B2B etkinliklerinde öncelikli katılım hakkı sağlanacaktır.

Etkinlikte gün boyunca yatırımcılar, mentorlar, sektörlerinde öncü firmalar girişimcilerle ikili görüşmeler gerçekleştirecektir.

TechAnkara Proje Pazarı 2022 İlk 100'e giren projelerin özetlerinin yer aldığı aşağıda dijital ilk 100 projeler kitapçığı bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi ve İletişim

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi ve gelişmeler için www.ankaraprojepazari.com web adresini takip edebilir; tapp@ankaraka.org.tr e-posta veya Ankara Kalkınma Ajansı'nın 0312 310 03 00 numaralı telefonun kanalıyla Yatırım Destek Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.