Skip to main content

Ankara Çevre İlçeler İstihdam İhtiyacı Araştırma Anketi

July 3, 2023

Ankara Kalkınma Ajansı Ankara’nın istihdamına katkı sağlamayı hedefleyen çalışmalarına “Çevre İlçeler İstihdam İhtiyacı Anketi” ile devam ediyor.

Ankara Kalkınma Ajansı 2023 Yılı Çalışma Programı içerisinde yer alan araştırma, analiz ve programlama faaliyetleri kapsamında, "Çevre İlçeler Genç İstihdamı İhtiyaç Analizi" çalışması yürütmektedir. Çalışma ile Ankara’nın çevre ilçelerinde (Bala, Evren, Haymana, Şereflikoçhisar, Çubuk, Kalecik, Çamlıdere, Kızılcahamam, Ayaş, Beypazarı, Güdül, Nallıhan, Akyurt, Elmadağ, Kahramankazan, Polatlı) faaliyet gösteren firmaların ihtiyaç duydukları istihdamın niteliğinin analiz edilmesi planlanmaktadır. Analiz için söz konusu istihdam arzını oluşturabilecek büyüklükteki firmalardan bir anket formu aracılığıyla nicel veri toplanacaktır.  Analiz sonuçları doğrultusunda ihtiyaç alanlarında genç işsizlerin gerekli donanıma sahip olmasına yönelik kapasite artışı çalışmaları yürütülmesi ve gençlerin işe yerleştirmelerini amaçlayan ek programlar oluşturulması hedeflenmektedir.

Çevre ilçelerde faaliyet gösteren firmalarımızdan bağlantıdan ulaşabilecekleri anket formuna vakit ayırıp doldurmalarını rica eder, Ankara’nın istihdamına katkı sağlamaya yönelik çalışmalarımıza destek oldukları için şimdiden teşekkür ederiz.