Skip to main content

Sağlık Turizmi Profesyoneli Eğitim Programı Tamamlandı

February 23, 2024

Ankara Kalkınma Ajansı koordinasyonunda düzenlenen “Sağlık Turizmi Profesyoneli Eğitim Programı” tamamlandı.

Ajansımız ile Ankara İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, 5-22 Şubat 2024 tarihleri arasında Başkent Üniversitesi BEDAM’ın sağladığı 70 saatlik ders programında; Sağlık Turizminin Kapsamı, Sağlık Turizmi İşletmeciliği ve Süreç Yönetimi, Türkiye’de ve Dünya’da Sağlık Turizmi Politikaları ve Uygulamaları, Hedef Ülkelerin Belirlenmesi, Özelleştirilmiş Sağlık Turizmi Pazarlama Planları, Ulusal ve Uluslararası Sağlık Hukuku/Sağlık Turizmi Hukuku ve Mesleki İngilizce başlıklarında eğitim içerikleri sunuldu.

Programın son gününde kapanış töreni düzenlenirken Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Emine Doğrukök ve Ankara İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Niyazi Kurtcebe eğitimi tamamlayan 27 katılımcıya hitaben konuştu. Yetkililer, eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara yönelik istihdam odaklı çalışmaların başlayacağını aktardılar.

Sıra İstihdamda

14 günlük eğitim programını başarıyla tamamlayan katılımcılara e-devlet üzerinden erişilebilir eğitim sertifikaları hazırlanacak. Ardından, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile yürütülecek danışmanlık ile sertifikalı 27 katılımcı, “Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi”ne sahip işletmeler ile bir araya getirilecek ve sektörde istihdam edilmeye çalışılacak. Ankara Kalkınma Ajansının “genç istihdamına destek” teması ile gerçekleştirdiği faaliyetler yıl boyunca devam edecek.